نویسنده: ابوالقاسم اسلامی (منبع: زومیت)


پورشه موتوراسپرت و Manthey Racing در پروژه‌ای مشترک به‌مناسبت بیست‌و‌پنجمین سالگرد تأسیس Manthey، خودرو مسابقه‌ای 911 GT2 RS کلاب‌اسپرت ۲۵ را با به‌روزرسانی‌های آیرودینامیکی و تزیینات بیرونی و داخلی را رونمایی کردند.

پورشه موتوراسپرت بیست‌و‌پنجمین سالگرد شرکت Manthey Racing را با رونمایی مدل تولید مشترک 911 GT2 RS کلاب‌اسپرت ۲۵ جشن می‌گیرد. به‌گزارش carscoops، این مدل که تولیدش فقط به سی دستگاه محدود می‌شود، بر‌‌‌اساس پورشه 911 GT2 RS Clubsport طراحی و برای رانندگی در پیست و مسابقات اتومبیل‌رانی ساخته شده است.

گفته می‌شود این مدل 911 GT3 R از شرکت Manthey الهام گرفته شده که به‌دلیل رنگ سبز و زرد متمایزش به «Grello» معروف است. این طرح رنگی در پورشه 911 GT2 RS کلاب‌اسپرت ۲۵ منعکس شده است؛ زیرا در ورودی‌های هوا و رینگ‌های قفل مرکزی ۱۸ اینچی جلوه‌های زرد و سبز وجود دارد.

البته این نسخه ویژه به‌مراتب چیزی فراتر از پروژه رنگ‌آمیزی خودرو است؛ چراکه بخش جلو بازطراحی‌شده با ظاهری مستطیلی دارد. همچنین، این مدل به چراغ‌های جلو چشم‌نواز و کاپوت فیبرکربنی منحصربه‌فرد مجهز است که از مجرای NACA با موقعیت مرکزی و دو دریچه بزرگ هوا در بخش جلو بهره می‌برد. مسئولان پورشه می‌گویند طرح مفهومی جدید سیستم خنک‌کننده این خودرو به آن‌ها اجازه می‌دهد از دست رادیاتورهای تغاری گِل‌گیر خلاص شوند و جریان مستقیم هوا را در ترمزهای جلو بهبود بخشند.

نمای جلو پورشه 911 جی تی 2 آر اس کلاب اسپرت 25 / Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25 Special Edition

مدل یادشده از برخی نکات برگرفته از ۹۳۵ کلاب‌اسپرت برخوردار است که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد؛ از‌جمله فاصله بین چرخ‌های بسیار وسیع‌تر و بال عقب منحصربه‌فرد با صفحات جانبی جدید و قلاب‌های پشتیبان شبیه گردن قو برای «جریان بی‌وقفه». اگر بخواهیم از قسمت عقب صحبت کنیم، به‌لطف دیفیوزر بهینه‌شده و دریچه‌های جدید، فیبر‌کربن زیادی دارد. این مدل از سیستم اگزوز دوگانه ویژه با لوله‌های خروجی‌ متمایز نیز استفاده می‌کند.

فضای داخل کابین تا حد زیادی از طرح پورشه 911 GT2 RS کلاب‌اسپرت وام گرفته است و قفس ایمنی جوش داده شده و نیز نشانی ویژه دارد که وضعیت نسخه محدود را به مشتریان نشان می‌دهد. زیر کاپوت این مدل از پیشرانه ۳/۸ لیتری تخت شش‌ سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو با قدرت ۶۹۰ اسب‌بخار استفاده می‌شود. این پیشرانه به جعبه‌دنده هفت‌سرعته دو‌کلاچه متصل است که نیرو را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

ماتیاس شولز، مدیر بخش خودروهای مسابقه‌ای جی‌تی پورشه، در این زمینه می‌گوید:

911 GT2 RS کلاب‌‌اسپرت ۲۵ از تجربه مسابقات اتومبیل‌رانی بهره می‌برد که Manthey و پورشه موتوراسپرت در سراسر جهان به‌دست آورده‌اند. این خودرو مسابقه‌ای محصولی کامل برای رانندگان خصوصی بلندپرواز و نمونه مهمی از مهارت مهندسی پورشه و Manthey است.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی.

www.almanyadak.com