چند ماه پیش مرسدس بنز ۳۰۰SLR Uhlenhaut با قیمتی خیره‌کننده و رکوردشکن به فروش رفت. تنها دو دستگاه از این خودرو در دنیا وجود دارد که نمونه موردبحث با قیمت ۱۳۵ میلیون یورو به فروش رسید؛ اما خریدار این خودرو کیست؟ جواهر موردبحث از طریق یک حراجی شخصی به فروش رفت و خانه حراج RM ساتبیز هم چیز زیادی درباره آن منتشر نکرد؛ اما حالا می‌دانیم که خریدار مرسدس بنز ۳۰۰SLR Uhlenhaut احتمالاً سیمون کیدستون است. کیدستون اهل بریتانیاست و در زمینه نمایندگی‌های خودرویی، جمع‌آوری کلکسیون و خبرنگاری فعالیت می‌کند. او علاقه زیادی به خودروهای کلاسیک دارد.

مرسدس بنز SLR Uhlenhaut 300

به گزارش مرسدس بلاگ، کیدستون ۵۴ ساله مالک یک کلکسیون شخصی فوق‌العاده بوده و این مرسدس بنز ۳۰۰SLR Uhlenhaut گل سرسبد آن‌ها محسوب می‌شود. بوگاتی تایپ ۵۷ کابریولت ۱۹۳۸ که در ابتدا برای پدر کیدستون ساخته شده بود نیز همسایه این مرسدس خواهد بود. او در واقع این مرسدس را سیزده سال پیش رانده بود و از همان زمان علاقه خاصی به خودروی موردبحث داشت. البته کیدستون چند ماه پیش طی مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفته بود هرگز به دنبال جمع‌آوری کلکسیون نیست و این خودروها را فقط دوست دارد و به آن‌ها اهمیت می‌دهد.

مرسدس بنز SLR Uhlenhaut 300

اما داستان سیمون کیدستون چگونه شروع شد؟ اولین خودروی کلاسیک او آلفارومئو جیولیتا ۱۹۶۰ بود که اوایل دهه ۹۰ میلادی آن را خرید؛ اما در سال ۱۹۹۶ یک دستگاه لامبورگینی میورا SV را به خانه برد و این‌گونه کلکسیون خود را زینت بخشید. دو سال بعد خودروی دیگری به این مجموعه اضافه شد. او علاقه زیادی به میورا دارد و دو سال پیش کتابی درباره این خودرو منتشر کرد. کیدستون در سن ۱۷ سالگی و با پولی که از پدرش دریافت کرده بود می‌خواست یک استون مارتین بخرد اما به زودی فهمید حق بیمه این خودرو سه برابر قیمت خود خودرو خواهد بود و به همین خاطر قید آن را زد. کیدستون در حال حاضر بین لندن، دوبی و ژنو در حال تردد بوده و دستی در نویسندگی هم دارد. او مقالاتی را برای برخی نشریات خودرویی همچون تاپ گیر می‌نویسد.

مرسدس بنز SLR Uhlenhaut 300

منبع:پدال