مترجم : نیما حدادی (برگرفته شده از وب سایت باما)

منبع : carscoops.com


حفاظت از حیات وحش و مسابقات رانندگی به سختی قابل ارتباط با یکدیگر هستند؛ اما به تازگی یک زوج آمریکایی با جسارت تمام سعی کرده‌اند که این دو دنیا را به هم نزدیک کنند. آن‌ها اکنون در رالی سافاری کلاسیک شرق آفریقا با یک پورشه 911 مدل 1972 حضور دارند و می‌خواهند توجه دنیا را به حیات وحش این قاره جلب کنند.

در حالی که به راحتی می‌توان حدس زد بیماری کرونا چگونه بشر را تحت تأثیر خود قرار داده، پیش‌بینی سختی نیست اگر بگوییم در این شرایط برخی از گونه‌های حیات وحش به شدت در حال آسیب دیدن هستند؛ به عبارت دیگر فقدان گردشگری عمیقاً به تلاش‌های حفاظتی کنیا ضربه است. پدیده‌ای که منجر به بروز شکار غیرقانونی و از دست دادن زیستگاه جانوران شده است. بنابراین کیم و میچ مک‌کالو از علاقه‌مندان به مسابقات رالی، با پورشه 911 خود به این رقابت‌ها آمده‌اند.

آن‌ها یک کمپین 10 هزار دلاری راه‌اندازی کرده‌اند و متعهد شده‌اند تا تمام عواید آن را صرف هزینه‌های حفاظت از حیات وحش کنند. به گفته میچ، ما می‌خواهیم با این مأموریت ابتکارات نوینی در سرتاسر آفریقا و البته برای حمایت سازمان‌های محلی در نظر بگیریم. سرمایه‌گذاری روی دانش و تلاش دوباره برای حفاظت از منابع محلی از اصلی‌ترین اهداف این برنامه است.پروژه‌های حفاظتی نه تنها از حیات وحش آفریقا، بلکه از معیشت و رفاه هزاران نفر در سراسر این قاره حمایت می‌کند.

مسابقات رالی سافاری کلاسیک آفریقای شرقی در 9 روز برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در آن بیش از 4 هزار و 100 کیلومتر پیمایش می‌کنند که حدود 200 هزار کیلومتر آن فاقد پوشش مناسب جاده‌ای است.

پورشه 911 مدل 1972 فوق توسط شرکت Tuthill به طور خاص برای این رویداد آماده شده است. البته این تلاش به معنی بهترین راه برای حمایت از حفاظت از وحش نیست. چراکه برخی از منتقدین می‌گویند این زوج می‌توانستند با پول سفارشی‌سازی این خودرو و ارسال آن به کنیا به هدف خود نزدیک شوند.


www.almanyadak.com