پورشه ۹۱۱ توربو S با رانندگی دیوید دانر توانست بنتلی را از تخت پادشاهی خودروهای تولیدی مسابقات تپه نوردی پایکس پیک پایین بکشد. این خودرو چند روز پیش توانست با زمان ۹ دقیقه و ۵۳.۵ ثانیه رکورد قبلی را ارتقا دهد. رکورد قبلی با زمان ۱۰ دقیقه و ۱۸.۴ ثانیه در دستان بنتلی کانتیننتال GT بود که سال ۲۰۱۹ ثبت شد. دانر و تیم پورشه می‌خواستند اوایل امسال چنین رکوردی را در مسابقات تپه نوردی بین‌المللی پایکس پیک ثبت کنند اما شرایط آب و هوایی نامساعد باعث شد پورشه ۹۱۱ توربو S زمان ۱۰ دقیقه و ۳۴ ثانیه‌ای را بر جای بگذارد. این رکورد برای پیروزی در کلاس خود و کسب عنوان دومی در رده‌بندی کلی کفایت می‌کرد اما تیم پورشه معتقد بود ۹۱۱ می‌تواند رکورد زیر ۱۰ دقیقه‌ای را برای خودروهای تولیدی ثبت کند.

دانر بجای منتظر ماندن برای سال آینده از برنامه جدید مسابقات پایکس پیک استفاده کرد. طبق این برنامه می‌توان زمان‌های تائید شده را در روزهایی به غیر از مسابقه ثبت کرد. او ۲۷ سپتامبر با همان خودرو به مسیر مسابقه بازگشت و رکورد بنتلی را ۲۵.۹ ثانیه ارتقا داد.

دانر درباره این رکورد گفته است:


ثبت رکورد برای خودروهای تولیدی در یک صدمین سالگرد برگزاری مسابقات پایکس پیک هدف اصلی ما بود و خوشحالیم که سرانجام دیدیم این خودرو توانست چنین کاری را انجام دهد. ما شاهد شرایط آب و هوایی مطلوب برای ثبت رکورد بودیم و برای این کار تمرینی انجام ندادیم. مقامات برگزار کننده پایکس پیک حمایت زیادی از ما به عمل آوردند و ما از آن‌ها تشکر می‌کنیم.


تنها اصلاحات این پورشه ۹۱۱ توربو S برای ایمنی و تنظیمات حرکت در ارتفاع بالا بوده‌اند که شامل رول کیج، صندلی مسابقه‌ای، سیستم آتش‌خاموش‌کن و… بوده است. همچنین تنظیمات کامپیوتر خودرو و سیستم اگزوز تغییر کرده‌اند. این خودرو برای رکوردشکنی از لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپرت کاپ ۲ استفاده کرد. موشک زمینی پورشه در حالت استاندارد قدرت ۶۴۰ اسب بخاری تولید می‌کند اما دانر به قدرت مدل حاضر در این رکوردشکنی اشاره‌ای نکرده است.

منبع:پدال