در این مطلب می‌خواهیم شما را با یکی از پورشه ۹۱۱ های خاص آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. بسیاری از طرفداران خودرو علاقه زیادی به این محصول ژرمن‌ها دارند اما تعداد کمی از ما می‌توانیم پشت فرمان این خودرو بنشینیم. یکی از این افراد خوش‌شانس تام تالمان است که خودروی خود را خیلی دوست دارد و از زمان خرید آن تاکنون کارکرد دقیق ۱,۰۷۸,۹۱۶ کیلومتری را با آن ثبت کرده است! پورشه معمولاً به خاطر کیفیت و قابلیت اطمینان بالاتر محصولات خود نسبت به رقبای اصلی شناخته می‌شود. شاید ۹۱۱ پرچم‌دار این شهرت و اعتبار باشد زیرا از آن به ‌عنوان یکی از بی‌آزارترین خودروهای کلاس خود یاد می‌شود. البته موضوع ۹۱۱ توربو نسل ۹۹۶ کمی فرق می‌کند زیرا برخی مالکان نظرات منفی‌ای درباره آن داشته‌اند.

911 توربو

گزارش‌های بی‌شماری از سوی مالکان درباره خرابی برخی قطعات داخلی و سرانجام از کار افتادن پیشرانه منتشر شده است؛ اما به نظر می‌رسد این گزارش‌ها برای تالمان بسیار اغراق شده بوده‌اند زیرا او در طول این مدتی که خودروی خود را رانده فقط یک‌بار پیشرانه را تعمیر کرده و حتی آن زمان نیز تعمیر پیشرانه بیشتر به خاطر پیشگیری از آسیب‌های احتمالی و بررسی‌های اساسی بوده است.

911 توربو

هدف از بررسی و تعمیر پیشرانه نیز رفع برخی نشتی‌های مربوط به روغن بوده است. زمانی که مکانیک‌ها نگاهی به این قلب آهنین انداخته‌اند هنوز نیز حالت عالی آن را تحسین کرده‌اند. علیرغم این موضوع، مشکلاتی در زمینه اورهال برخی قطعات وجود داشته است. اریک کال دوست تالمان می‌گوید:


مکانیک‌ها پیشرانه را در کارکرد حدود ۶۰۰ هزار کیلومتر باز کردند تا برخی نشتی‌های کوچک روغن را رفع کرده و توربوها را تعویض کنند. البته آن‌ها دوست داشتند قطعات را باز کنند تا نگاهی به بخش‌های داخلی بیندازند و با انجام این کار شاهد عملکرد بی‌نقص قطعات بودند. ما این را انتظار نداشتیم اما از دیدنش خوشحال شدیم. این پیشرانه‌ها مهندسی و کیفیت ساخت بالایی دارند. هر سوپاپ درست در وضعیت استاندارد خود قرار داشته و از هر نظری استانداردهای کارخانه را پاس می‌کند و این باورکردنی نیست!


911 توربو

این کیفیت پس از این همه کارکرد و برای چنین خودروی اسپرتی حقیقتاً شگفت‌انگیز است. مالک خودرو در مکانی زندگی می‌کند که آب‌وهوای آن خیلی مناسب خودروهای اسپرت نیست. تالمان همچنین به‌صورت روتین به پیست سر می‌زند و برنامه‌ای برای فروش خودروی خود ندارد. با دیدن این خودرو می‌توان گفت قهرمان‌ها نیز می‌توانند برای ترددهای روزمره استفاده شوند!

منبع:پدال