نسل جدید مرسدس-ای ام جی C63 با حرف و حدیث‌های فراوان معرفی شد و دیگر خبری از پیشرانه ۸ سیلندر M177 در آن نیست. این خودروساز آلمانی در بطن محصول اسپرت خود یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو و واحدی الکتریکی را قرار داده است اما منهارت با ارائه محصول جدید خود یعنی CR 700 لست ادیشن وداعی باشکوه با نسل پیشین C63 و پیشرانه ۸ سیلندر آن دارد. این خودرو بر پایه C63 S هشت سیلندر شکل می‌گیرد و به لطف بهبودهای منهارت پرفورمنس بسیار بهتری را ارائه می‌کند. خودروی موردبحث با کیت پرفورمنس توربو منهارت در دسترس است که باعث بهبود توربوها و اینترکولرها می‌شود، دو قطعه‌ای که نقشی کلیدی در ارتقای پرفورمنس C63 دارند.

مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63

این تیونر خوش‌نام علاوه بر تغییرات یاد شده برنامه‌ریزی دوباره ECU را نیز در دستور کار قرار داده و این سدان ۵۱۰ اسب بخاری حالا خروجی ۷۱۲ اسبی را ارائه می‌کند. گشتاور نیز از ۷۰۰ به ۹۲۰ نیوتون متر رسیده است. مرسدس-ای ام جی C63 منهارت در عرض ۵.۵ ثانیه از ۱۰۰ به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که چندین ثانیه بهتر از نسخه استاندارد خواهد بود. این خودرو به اگزوز اسپرت نیز مجهز شده هرچند نمونه‌های صادراتی را می‌توان بدون مبدل‌های کاتالیتیک نیز سفارش داد. منهارت در بخش گیربکس نیز دست برده و در کنار آن از فنرهای پیچشی H&R که در قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند استفاده کرده است.

مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63

رینگ‌های استاندارد ۲۲ اینچی نیز با طرح‌های گوناگون قابل انتخاب هستند. رینگ‌هایی که دیده می‌شود طرح مشکی مات و طلایی را دارند. به این موارد باید جلوپنجره مشکی براق را نیز اضافه کنیم. مرسدس-ای ام جی C63 منهارت وداعی باشکوه با این خودرو خواهد بود و فکر می‌کنیم افراد زیادی از تصمیم مرسدس در نصب پیشرانه ۴ سیلندر روی این خودرو خوشحال نیستند. البته C63 2024 خودروی پرقدرتی بوده و خروجی ۶۷۱ اسب بخاری و گشتاور ۱۰۱۹ نیوتون متری دارد. این سوپر سدان در عرض ۳.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد که حدود نیم ثانیه سریع‌تر از نسل پیشین است. اگرچه C63 جدید قدرت بیشتر خود را به رخ همه می‌کشد اما شاید در زمینه صدای تولیدی نتواند با پیشرانه ۸ سیلندر نسل قبل رقابت کند. خود منهارت CR 700 لست ادیشن نیز خودروی خوش‌صدایی خواهد بود و انتظار داریم منهارت روی نسل جدید این خودرو نیز کار کند.

مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63مرسدس-ای ام جی C63

منبع:پدال