طبق گزارشی که چندی پیش منتشر شد، احتمالاً باید تا پایان امسال با مرسدس AMG GT خداحافظی کنیم اما سبد محصولات مرسدس برای مدت طولانی از سوپراسپرت خالی نخواهد ماند زیرا نسل جدید AMG GT در راه است و به SL جدید ملحق می‌شود. هرچند این دو خودرو بسیار شبیه به هم به نظر می‌رسند اما مدیر طراحی مرسدس «گوردون واگنر» در مصاحبهٔ اخیر خود با روداندترک توضیح داده است که چگونه هردوی آن‌ها در کنار هم در سبد محصولات مرسدس حضور خواهند داشت.

طبق برنامه‌های مرسدس-آام‌گ، دو مدل GT و SL جدید در پلت‌فرم و برخی قطعات باهم مشترک خواهند بود اما هر خودرو مأموریت متمایزی دارد که آن‌را به محصول منحصربه‌فردی تبدیل می‌کند. هرچند SL جدید حالا محصولی از مرسدس-آام‌گ محسوب می‌شود و در قطعات با نسل بعدی GT اشتراک خواهد داشت اما شباهت‌های این دو خودرو در همین‌جا به پایان می‌رسد زیرا SL قرار است یک کروزر لوکس و راحت باشد درحالی‌که GT یک خودروی اسپرت برای استفاده در پیست است. واگنر در ادامه توضیح داده است که مطمئن است این دو خودرو به‌طور هماهنگ در کنار هم زندگی خواهند کرد و مدل‌های متنوع‌تری را برای برآورده کردن نیازهای خریداران ارائه خواهند کرد.

قوی‌ترین نسخهٔ نسل جدید SL هم‌اکنون مدل SL63 با پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو است که ۵۸۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این نیرو دقیقاً هم‌اندازهٔ قدرت AMG GT R کنونی است اما در نسل بعدی AMG GT به‌احتمال‌زیاد قدرت افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین قرار است برای SL هم نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی قوی‌تری ارائه شود که احتمالاً قوای محرکهٔ AMG GT63 e با ۸۳۱ اسب بخار قدرت را قرض خواهد گرفت؛ بنابراین ممکن است همین قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی برای نسل بعدی AMG GT هم ارائه شود.

منبع: پدال

WWW.ALMANYADAK.IR