عماد رحمتی‌راد (برگرفته شده از وب سایت باما)


شرکت ب‌ام‌و در همکاری با هنرمندی به نام جف کونز، نسخه‌­ای ویژه از سری 8 گرن‌کوپه را تولید کرده است. آقای کونز پیش از این و برای ساخت یک نسخه خاص از M3 GT2 با خودروساز آلمانی همکاری داشته است.

اما سری 8 سفارشی که با نام 8X Jeff Koons معرفی شده، براساس M850i xDrive شکل گرفته و با نقوش سفید، آبی و زرد تزئین شده است، به نحوی که صفحات کتاب‌های داستانی کمیک را به یاد می‌­آورد. کلمه POP روی درهای عقب و ابری که روی درهای جلو نقش بسته، اشاره دیگری به داستان‌های کمیک است.

غیر از سپرهای زرد، نقوش پیچیده روی کاپوت با رنگ‌های آبی و خاکستری نیز قابل توجه است. خط‌های آبی افقی در نمای جانبی، حسی از حرکت را به بیننده القاء می­‌کند. اما سورپرایز اصلی در نمای عقب جای گرفته، جایی که تصویر گرافیکی از انفجار روی سپر عقب و در صندوق نقش بسته است.

در فضای کابین  8X Jeff Koons با چند رنگ مختلف مواجه هستیم، چراکه نیمه پایینی داشبورد و کف اتاق با قرمز بورگوندی، پوشش داخلی درها و کفپوش‌ها با قهوه­‌ای و صندلی­‌ها با روکش قرمز و آبی تزئین شده است. یک پلاک با نام این خودرو و امضای کونز هم دیده می­‌شود.

شرکت ب‌ام‌و اعلام نموده که ساخت هر نمونه از سری 8X Jeff Koons در یازده مرحله و با صرف چند صد ساعت زمان توسط متخصصان ب‌ام‌و انجام می‌شود. هر هفته، دو دستگاه از این سری از کارخانه خارج می­‌شود.

این خودرو تنها برای عرضه در بازار ایالات متحده تدارک دیده شده است، اما غیر از نیویورک، ب‌ام‌و برای نمایش آن در رویدادهای هنری شهرهای استانبول، پاریس، دوبی، شانگهای و هنگ‌کنگ برنامه­‌ریزی کرده است.

ب‌ام‌و قصد دارد نخستین نمونه از مجموع 99 دستگاه 8X Jeff Koons را روز چهارم آوریل در حراجی کریستی نیویورک و به نفع خیریه به فروش برساند، اما سایر نمونه­‌ها با قیمت 350,995 دلار به مشتریان اهل ایالات متحده فروخته خواهد شد.

خودروساز آلمانی از هم‌اکنون برای ثبت سفارش 8X Jeff Koons آمادگی دارد.


www.almanyadak.com