با توجه به شواهد، شرکت ب‌ام‌و قصد دارد مدل بروزرسانی شده از مدل X5 را در نیمه دوم سال جاری در بازار جهانی معرفی کند. اما قبل از آن، نسخه بدنه‌بلند از X5 توسط خودروساز آلمانی تدارک دیده شده است، تا در کشور چین تولید و عرضه شود.

از نظر ظاهری، تفاوت چندانی بین نسخه استاندارد X5 و X5 Li وجود ندارد، به جزء اختلاف 13 سانتی‌متری طول بدنه که در ظاهر درهای عقب هویدا شده است و آسایش بیشتر برای سرنشینان ردیف عقب را به همراه خواهد داشت.

شرکت ب‌ام‌و اعلام نموده که در هنگام طراحی X5 Li، نیازهای مشتریان چینی را درنظر گرفته است. غیر از تغییر در طراحی صندلی­‌ها برای راحتی بیشتر، زاویه پشتی صندلی­‌های عقب نیز به میزان 4 درجه تغییر کرده است و سقف پانوراما هم روشنایی محیطی بیشتری فراهم می­کند.

برای تزئین بدنه X5 Li، پکیج آئرودینامیکی M درنظر گرفته شده است، تا در کنار چندین مدل رینگ مختلف قرار گیرد.

سیستم تعلیق بادی دومحوره به همراه قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار، از دیگر قابلیت­‌های درنظر گرفته شده برای X5 Li است، که بنابر اظهار خودروساز اهل باواریا، تعادل عالی بین قابلیت­‌های اسپرت خودرو و راحتی سرنشینان برقرار خواهد کرد.

ب‌ام‌و X5 Li در دو نسخه X5 xDrive30Li یا X5 xDrive40Li با پیشرانه­‌های چهار یا شش سیلندر توربوشارژ قابل سفارش خواهد بود. صرف‌نظر از پیشرانه، جعبه‌دنده هشت سرعته اتوماتیک و سامانه چهارچرخ محرک xDrive برای این خودرو درنظر گرفته شده است.

ب‌ام‌و قصد دارد نسخه بدنه‌بلند از X5 را در کارخانه ب‌ام‌و برلیانس در منطقه شِنیانگ چین تولید کند و در همین کشور به فروش برساند. اما سایر نمونه‌های ب‌ام‌و X5 که در بازار ایالات متحده و سایر کشورهای جهان عرضه می‌شوند، از تاسیسات کارولینای جنوبی تامین می­‌شود.


مترجم : عماد رحمتی‌راد (برگرفته شده از وب سایت باما)

www.almanyadak.com