نویسنده: ابوالقاسم اسلامی--منبع:(زومیت)


مرسدس AMG GT R اسپیدلجند با ۸۵۰ اسب‌ بخار قدرت معرفی شد

شرکت آلمانی HWA AG از خودروی بوسینک جی‌تی‌ آر اسپیدلجند رونمایی کرد که بر مبنای  مرسدس AMG GT R اسپیداستر ساخته شده و دارای پیشرانه ۴٫۸ لیتری با قدرت ۸۵۰ اسب‌ بخار است.

خودرویی که در تصاویر مشاهده می‌کنید بوسینک جی‌تی‌ آر اسپیدلجند (Bussink GT R SpeedLegend) نام دارد و در اصل مرسدس AMG GT R اسپیداستر است.

به گزارش  carscoops، این خودرو نتیجه‌ی تلاش‌های طراح آلمانی رولند بوسینک است و از خودروهای مرسدس مک‌‌لارن SLR استرلینگ ماس و مدل‌های فرمول یک مرسدس بنز الهام می‌گیرد. این خودرو همچنین در زمانی به بازار عرضه می‌شود که سایر تولیدکنندگان نمونه‌های تولید محدودی مانند فراری مونزا SP1 و SP2، مک‌لارن الوا و استون مارتین V12 اسپیدستر را به بازار عرضه می‌کنند. فقط پنج دستگاه به خط تولید منتقل خواهد شد و هر کدام توسط شرکت HWA AG ساخته می‌شوند.

شاید اولین چیزی که توجه بینندگان را به خود جلب کند، Speedbow است که از شیشه جلوی کوچک خودرو شروع می‌شودُ در امتداد کابین ادامه می‌یابد و در نهایت به حلقه‌های پشت صندلی‌ها متصل می‌شود. Speedbow که کارایی شبیه «هیلو» مورد استفاده در خودروهای فرمول ۱ دارد، از فیبر کربن ساخته شده و در قسمت زیرین آن روشنایی محیطی را در خود جای داده است.

نمای جلو مرسدس آ ام گ جی تی آر اسپیدستر / Mercedes-AMG GT R Speedster مشکی رنگ

بوسینک GT R اسپیدلجند همچنین دارای تعداد دیگری از قطعات سفارشی از جمله بادگیرهای فیبر کربنی در تغاری‌های گل‌گیر جلو است. گفته می‌شود وزن این خودرو ۱۰۰ کیلوگرم کمتر از GT R رودستر استاندارد است و باید عملکرد خیلی خوبی داشته باشد.

در زیر کاپوت خودروی اصلی AMG GT R اسپیدستر از پیشرانه ۴٫۸ لیتری خورجینی هشت سیلندر توربوشارژ با ۵۷۷ اسب‌بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور استفاده می‌شود. با این وجود، به لطف تعداد اندکی تغییرات، در اسپیدلجند ۸۵۰ اسب‌بخار قدرت ارائه می‌دهد. 

همان‌‌طور که گفته شد، فقط پنج دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد و هر یک از آن‌ها طرح رنگی اختصاصی دارند. این قابل درک است که همه‌‌ی نمونه‌ها قبلاً فروخته شده‌اند.

WWW.ALMANYADAK.IR

WWW.BENZYADAK.COM