در حال حاضر مرسدس AMG GT رسماً کنار رفته است. رئیس AMG «فیلیپ شیمر» این موضوع را طی مصاحبه‌ای با روداندترک اعلام کرده است. شیمر دراین‌باره گفته است:


تولید متوقف شده است و دیگر قابل سفارش نیست اما متأسفانه مرسدس هنوز آمار فروش آن را اعلام نکرده است.


بااین‌حال، برای طرفداران این سوپرکار آلمانی جای نگرانی نیست زیرا نسل جدید AMG GT در راه است و قبلاً چند بار پروتوتایپ‌های آن شکار عکاسان جاسوس شده‌اند. البته اینکه طراحی سوپرکار جدید مرسدس چه شکلی خواهد بود سؤال بزرگی است که شیمر تمایلی به پاسخ دادن به آن نداشته است.

شیمر گفته است:


به اعتقاد من GT یک موفقیت بود و کاملاً بدیهی است که جانشین آن را بسازیم. ولی بازهم دشوار است که بدانیم GT چقدر موفق بوده است زیرا مرسدس کل تعداد تولید آن را اعلام نکرده است.


بااین‌حال، با کمی کندوکاو می‌توان فهمید که از زمان معرفی AMG GT در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۷ هزار دستگاه از آن ساخته شده است که برای یک خودرو اسپرت تیراژ پایین با برچسب قیمتی شش‌رقمی آمار نسبتاً خوبی است. متأسفانه شیمر چیز دیگری در مورد AMG GT نگفته است زیرا هدف این مصاحبه درواقع AMG C63 S E Performance بوده است.

بااین‌حال، گزارشات و اطلاعات زیادی در مورد نسل بعدی سوپرکار مرسدس در اختیار داریم. به گفتهٔ برخی منابع، پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی کنونی همچنان حفظ خواهد شد. حتی خود مرسدس نیز روی این موضوع صحه گذاشته زیرا گفته است تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد همچنان موتورهای V8 را ارائه خواهد کرد و این می‌تواند از سال ۲۰۳۰ به بعد هم ادامه داشته باشد. البته هرچند در نسل آیندهٔ AMG GT کماکان پیشرانهٔ V8 ارائه خواهد شد اما با توجه به قدرتی که AMG توانسته از یک پیشرانهٔ چهار سیلندر هیبریدی در C63 جدید استخراج کند، ممکن است ارائهٔ یک نسخهٔ چهار سیلندر قدرتمند از AMG GT آینده نیز در برنامه‌های مرسدس باشد.

از این موضوع که بگذریم، AMG GT جدید باید از همان پیشرانهٔ V8 نسل جدید AMG SL استفاده کند زیرا پلت‌فرم مشترکی با آن دارد. این یعنی می‌توانیم انتظار قدرتی بین ۴۷۵ تا ۵۸۵ اسب بخار را داشته باشیم درحالی‌که احتمال ساخت یک نسخهٔ هیبریدی E-Performance با قدرتی در حدود ۸۵۰ اسب بخار هم وجود خواهد داشت.

منبع:پدال