مرسدس-ای ام جی SL63 مدل ۲۰۲۳ با طراحی کاملاً دگرگون شده راهی بازار شده تا نگاه‌ها را به خو جلب کند. این خودروی آلمانی از زبان طراحی متفاوت، پلتفرم جدید و کابینی لوکس‌تر سود می‌برد و تکنولوژی‌های جدید نیز باعث شده‌اند بتوان آن را بهترین رودستر تاریخ مرسدس دانست. بسته به بازار انتخابی، قوای محرکه متنوعی در دسترس خریداران خواهد بود و هم‌اکنون مشتریان آمریکایی می‌توانند مدل‌های SL63 و SL55 را با پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو انتخاب کنند.

مرسدس-ای ام جی SL63

تست حداکثر سرعت مرسدس-ای ام جی SL63 جدید در آمریکا غیرممکن و غیرقانونی است اما خوشبختانه کانال یوتیوب AutoTopNL شانس بررسی این خودرو را در قسمت‌های بدون محدودیت سرعت کشور آلمان دارد. راننده این خودرو می‌خواهد بداند قوی‌ترین نسخه از رودستر مرسدس از نظر پرفورمنس خط مستقیم چه عملکردی خواهد داشت. ویدئوی مربوط به تست این خودرو با بررسی مختصر خودرو و همچنین توضیحاتی در خصوص زیر پوست SL جدید شروع می‌شود.

مرسدس-ای ام جی SL63

همان‌طور که گفتیم نیروبخش خودروی موردبحث پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوست که قدرت ۵۷۷ اسب بخاری و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متری تولید می‌کند. گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک نیز نیرو را به چرخ ها منتقل می‌کند. برای اولین بار در تاریخ SL می‌توان سیستم چهار چرخ محرک را نیز سفارش داد هرچند خودروی حاضر در این ویدئو از این سیستم استفاده نمی‌کند.

مرسدس-ای ام جی SL63

به گزارش پدال و به نقل از موتور وان، مرسدس می‌گوید SL63 در روی کاغذ صفر تا ۱۰۰ حدود ۳.۶ ثانیه‌ای دارد هرچند ما می‌خواهیم بدانیم حداکثر سرعت خودرو در اتوبان‌ها چقدر خواهد بود، رقمی که به گفته مرسدس حدود ۳۱۵ کیلومتر در ساعت است. نکته جالب اینکه رودستر مرسدس در برخی شرایط سرعت شگفت‌انگیز ۳۲۸ کیلومتر در ساعت را نیز ثبت کرده که بسیار بالاتر از حداکثر سرعت اعلامی سازنده است. یکی دیگر از اعضای خانواده SL جدید مدل ۴ سیلندر است که ظاهراً به بازار آمریکا نیز راه خواهد یافت و مشتاقیم ببینیم میزان استقبال از این مدل در کشورهایی همچون آمریکا چقدر خواهد بود.

منبع:پدال