مرسدس-ای ام جی C63 S E پرفورمنس ۲۰۲۳ با تریم سفارشی F1 ادیشن معرفی شد. این تریم باعث می‌شود سدان و استیشن اسپرت مرسدس ظاهر جذاب‌تری داشته باشد. ژرمن‌ها تنها در یک سال اول تولید محصول خود چنین تریمی را عرضه خواهند کرد تا انحصاری بودن آن را اعلام کرده باشند.

C63

در ظاهر مرسدس-ای ام جی C63 S E پرفورمنس F1 ادیشن می‌توانیم رنگ سفارشی آلپین خاکستری را ببینیم که خاص این خودروست. بخش پایینی درب‌ها رنگ دیگری را پذیرفته که تیره‌تر است و برند AMG در آن به چشم می‌خورد. همچنین در لبه پایینی بدنه هم نوار قرمز رنگی کار شده است. این مدل‌های F1 ادیشن به رینگ های ۲۰ اینچی فورج کاری شده با پره‌های V شکل مجهز هستند. ظاهر مشکی مات و عناصر قرمز رنگ نیز تکمیل کننده طراحی رینگ‌ها خواهند بود.

C63C63

این خودرو به‌صورت استاندارد با پکیج آئرودینامیک AMG عرضه می‌شود که شامل اسپلیتر جلوی بزرگ‌تر، رکاب‌های جانبی اصلاح شده، اسپویلر لبه صندوق کوچک و دیفیوزر متفاوت خواهد بود. پکیج‌های شب AMG نیز وجود دارند که باعث تیره‌تر شدن گلگیرها، آینه‌بغل‌ها، اطراف پنجره‌ها و آپرون عقب خواهند شد. خروجی‌های اگزوز نیز طرح کروم مشکی دارند. داخل کابین مرسدس-ای ام جی C63 S E پرفورمنس F1 ادیشن نیز صندلی‌های اسپرت با پوشش چرم ناپا مشکی و دوخت های قرمز وجود دارند. نشان‌های AMG هم در پشت‌سری‌ها به چشم می‌خورند. غربیلک فرمان با پوشش چرم ناپا و میکروفیبر دینامیکا، کمربندهای ایمنی قرمز و کف‌پوش‌هایی با لوگوی F1 نیز جزو دیگر موارد خواهند بود.

C63

خودروی موردبحث با چادر مخصوص دارای لوگوی F1 ارائه خواهد شد. بخش داخلی نیز از سطح ویژه‌ای سود می‌برد که خراش روی بدنه نمی‌اندازد. مرسدس فعلاً اعلام کرده این خودرو برای بازار اروپاست و خبری درباره عرضه آن در آمریکا منتشر نشده است. مرسدس-ای ام جی C63 از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری هیبریدی استفاده می‌کند که قدرت کل آن برابر با ۶۷۱ اسب بخار و گشتاورش نیز برابر با ۱۰۲۰ نیوتون متر است. این خودرو در عرض ۳.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعتش نیز ۲۸۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. هنوز قیمت این خودرو در آمریکا اعلام نشده است.

C63C63C63C63C63C63

منبع:پدال