فولکس واگن ID Buzz یکی از پروژه‌های مهم این خودروساز برای پیشبرد اهداف الکتریکی سازی خود است. از طرف دیگر شرکت مهندسی زایروس به خاطر تغییراتی که در خودروهایی همچون لامبورگینی اوراکان و پورشه تایکان اعمال کرده شناخته می‌شود و حالا نیز دست روی ون فولکس واگن گذاشته است. البته باید گفت فولکس واگن ID Buzz خودروی عادی و پیش پا افتاده نیست. این ون تمام الکتریکی از میکروباس دوست‌داشتنی تایپ ۲ الهام گرفته و بنابراین همواره طرفداران خاص خودش را خواهد داشت. رانی ملحمپور مدیرعامل شرکت مهندسی زایروس می‌گوید این شرکت به دنبال تولید یک کیت بدنه جذاب و هیجان‌انگیز برای ون الکتریکی فولکس واگن بوده است.

فولکس واگن ID Buzz

او می‌گوید:

ما دوستدار هیجان و لذت هستیم و می‌خواهیم متفاوت باشیم. به همین خاطر این کانسپت را برای برخی مشتریان ارائه کردیم، افرادی که قبلاً فولکس واگن ID Buzz را سفارش داده‌اند و حالا این کیت را نیز می‌خواهند. ما فکر می‌کنیم عرضه جهانی این کیت برای محصول الکتریکی فولکس واگن ایده خوبی خواهد بود. حمل وسایل یا رساندن بچه‌ها به مدرسه دیگر یک مأموریت خسته کننده نخواهد بود و خود ما از دیدن این خودرو بسیار هیجان‌زده هستیم


فولکس واگن ID Buzz

به گزارش carscoops، این شرکت برخی رندرها از کیت خود شامل گلگیر جلو با اسپلیتر کامل و بالچه‌های جانبی را برای بهبود داون فورس منتشر کرده است. رکاب‌های جانبی نیز باعث می‌شوند ظاهر خودرو با ارتفاع کمتری از سطح زمین به نظر برسد. زایروس می‌گوید رکاب‌های جانبی حتی می‌توانند باعث بهبود شعاع حرکتی ون الکتریکی فولکس واگن نیز بشوند زیرا روی آئرودینامیک تأثیر مثبت دارند. در بخش عقب نیز شاهد یک اسپویلر و دیفیوزر هستیم که از فیبر کربن ساخته شده‌اند و خیلی روی وزن خودرو تأثیر نمی‌گذارند. تمامی این قطعات از فیبر کربن ساخته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان رینگ‌های ۲۲ اینچی را نیز نام برد.

فولکس واگن ID Buzz
فولکس واگن ID Buzz

تمامی قطعات این کیت توسط دست ساخته می‌شوند. زایروس می‌گوید مشتریان می‌توانند طرح مشکی براق یا مات را برای قطعات یاد شده انتخاب کنند. آن‌ها همچنین گزینه قطعات همرنگ بدنه را نیز خواهند داشت. این کمپانی می‌گوید:

نیازی نیست که حمل‌ونقل الکتریکی خسته کننده باشد و با این کیت فیبر کربنی جدید طراحان هویت جدیدی را به یک ون الکتریکی بخشیده‌اند

قیمت کیت بدنه Z Buzz فولکس واگن ID Buzz از ۱۱۹۰۰ یورو معادل ۱۲۲۷۷ دلار شروع می‌شود و رینگ‌ها قیمت ۴۹۹۹ یورویی معادل ۵۱۵۷ دلار دارند. تمامی این قطعات را می‌توان به‌صورت یکجا یا جداگانه از اوایل سال ۲۰۲۳ سفارش داد.

منبع:پدال