قدرتمندترین مدل کاین GT در زمان ۳/۱ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد. شاسی‌بلند پرچمدار پورشه  با دو نوع بدنه اصلی و استاندارد، پیشرانه‌های متنوع خواهد داشت.

بازار چین با جمعیت بالا و تعداد کم‌نظیری از افراد ثروتمند، اهمیت خاصی برای خودروسازان لوکس دنیا پیدا کرده است. این شرایط باعث شده برند پورشه از نمایشگاه خودرو شانگهای برای رونمایی مهم‌ترین شاسی‌بلند خود استفاده کند.

پورشه کاین، یکی از مهم‌ترین شاسی‌بلندها در تاریخ خودروسازی دنیا است. این محصول، اولین‌بار سال ۲۰۰۲ رونمایی شد و برای مدتی طولانی، عنوان سریع‌ترین مدل کلاس خود را حفظ کرد. کاین، نخستین شاسی‌بلند تولید انبوه دنیا بود که در زمان ۵/۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت رسید و نهایت سرعت ۲۷۰ کیلومتر برساعت ثبت کرد.

پورشه کاین 2024 نمای پشت

طراحی بدنه و کابین پورشه کاین ۲۰۲۴

نسل اول کاین، طراحی الهام گرفته از پورشه ۹۱۱ داشت و در نسل دوم، چراغ‌های مشابه پانامرا ارائه کرد. الگوبرداری از دیگر خودروهای پورشه برای نسل سوم کاین ادامه یافت و حالا نسخه فیس‌لیت برای عرضه در سال ۲۰۲۴ نیز، شباهت‌هایی با تایکان دارد.

کاین ۲۰۲۴ نسل جدید محسوب نمی‌شود اما تهاجمی‌تر از مدل قبلی به نظر می‌رسد. اندازه چراغ‌های جلو کوچک‌تر شده و از داخل، سیاه‌رنگ است. فرم کلی جلوپنجره و سپر، شباهت زیادی با مدل ۲۰۲۲ دارد و به همین دلیل، نمی‌توان کاین ۲۰۲۴ را زیباتر دانست. صرفا اضافه‌شدن خطوط روی کاپوت جلو، حس اسپرت و جوان‌پسند خودرو را افزایش داده است.

پورشه کاین توربو

طرح ماتریکس LED در چراغ جلو وجود دارد. این شرایط به شکلی مشابه در چراغ‌های عقب نیز دیده می‌شود. نصب اگزوزهای دوگانه در وسط، تغییری مهم برای کاین ۲۰۲۴ محسوب می‌شود که احتمالا توسط خودروسازان آسیایی طی سال‌های آینده، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تصاویر رسمی از نمای داخلی کاین جدید، قبلا منتشر شده بود. پورشه اعلام کرده است که برای پنل پشت فرمان، نمایشگر دیجیتال ۱۲/۶ اینچ استفاده خواهد شد و دکمه‌های روی فرمان نیز، تغییراتی خواهند داشت تا عملکرد متنوع‌تری داشته باشند. این ترفند، استفاده از فناوری‌های مرتبط با سیستم‌های کمک راننده را بهبود خواهد داد. حتی ارزان‌ترین مدل کاین ۲۰۲۴ مجهز به کروزکنترل هوشمند و هدایت‌کننده خودکار بین خطوط با ترمز اضطراری خواهد بود.

پورشه کاین نمای داخلی

آپشن جدید پورشه برای خریداران کاین، نمایشگر ۱۰/۹ اینچ مخصوص سرنشین کنار راننده است. این تجهیز، همراه با مانیتور لمسی ۱۲/۳ اینچ مرکز داشبورد، حالتی پیوسته و تمام دیجیتال را شکل می‌دهد که احتمالا برای عاشقان فناوری، جالب خواهد بود. نمایشگر سمت شاگرد، طوری ساخته شده است که حواس راننده را پرت نکند و توسط او قابل دیدن نباشد. شارژر بی‌سیم ۱۵ وات و طرح جدید برای کلیدهای کنترل‌کننده تهویه مطبوع، دیگر تفاوت‌های کاین جدید با مدل ۲۰۲۲ هستند.

پورشه کاین پلاگین هیبرید

مشخصات فنی و توانایی‌های پورشه کاین ۲۰۲۴

نسخه پایه از کاین جدید، موتور ۳ لیتر V6 توربوشارژ با قدرت ۳۴۸ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن‌متر دارد تا ۱۳ اسب بخار و ۵۰ نیوتن‌متر، قوی‌تر از مدل قبلی باشد. کاین پلاگین هیبرید (Cayenne E-Hybrid) با موتور برقی ۱۷۴ اسب بخار ارائه می‌‎شود تا مجموع قدرت ۴۶۳ اسب بخار تولید کند. باتری این مدل، از ۱۷/۹ کیلووات ساعت به ۲۵/۹ کیلووات ساعت ارتقا یافته است تا امکان رانندگی تمام برقی را برای مسافت بیشتر فراهم کند. جزئیات فنی از عملکرد کاین پلاگین هیبرید هنوز اعلام نشده است اما پورشه اعلام کرده که شارژ کامل باتری‌ها با برق شهری، ۲/۵ ساعت زمان می‌برد.

پورشه کاین 2024 داشبورد

پورشه کاین 2024 داشبوردپورشه کاین نمای داخلی

کاین S جدید، از موتور توئین توربوشارژ ۴ لیتر V8 به جای V6 استفاده خواهد کرد که اتفاقی مهم برای علاقه‌‌مندان پورشه خواهد بود. این نمونه، حالا ۳۴ اسب بخار و ۵۰ نیوتن‌متر قوی‌تر خواهد شد تا ۴۶۸ اسب بخار و ۶۰۰ نیوتن‌متر تولید کند. کاین S در زمان ۴/۴ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت خواهد رسید و نهایت سرعت ۲۷۲ کیلومتر برساعت خواهد داشت. کاین S و کاین E-Hybrid در حالت استاندارد، سیستم تعلیق قابل تنظیم با فناوری هوشمند و مدیریت فعال تعادل (Active Suspension Management) دارند.

پورشه کاین کوپه

پورشه کاین 2024پورشه کاین کوپه

پورشه کاین پلاگین هیبریدپورشه کاین 2024 نمای پشت

پورشه کاین توربو

قوی‌ترین مدل استاندارد کاین به نام توربو GT از موتور ۴ لیتر، ۶۵۰ اسب بخار قدرت خواهد گرفت. افزایش قدرت به میزان ۱۹ اسب بخار، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۳/۱ ثانیه برای کاین توربو GT فراهم خواهد کرد. همچنین نهایت سرعت ۳۰۵ کیلومتر برساعت برای این خودرو میسر خواهد بود. خریدار کاین توربو GT می‌تواند آپشن‌های جذابی مثل اگزوزهای تیتانیوم، ترمزهای سرامیک، سیستم تعلیق بادی و فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب به صورت استاندارد در اختیار خواهد داشت.

 

کاین ۲۰۲۴ تابستان امسال به بازار جهانی می‌رسد. آستانه قیمت این خودرو، ۸۰ هزار دلار خواهد بود و برای مدل توربو GT نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار هزینه خرید خواهد داشت. فهرست قیمت شاسی بلند پرچمدار پورشه در ادامه قابل مشاهده است.

پورشه کاین ۲۰۲۴ قیمت بدون مالیات برحسب دلار امریکا
Cayenne ۸۰,۸۵۰
Cayenne Coupe ۸۵,۹۵۰
Cayenne E-Hybrid ۹۳,۳۵۰
Cayenne Coupe E-Hybrid ۹۷,۳۵۰
Cayenne S ۹۷,۳۵۰
Cayenne S Coupe ۱۰۳,۷۵۰
Cayenne Coupe Turbo GT ۱۹۷,۹۵۰

منیع:پدال