ژاپنی‌ها رسم‌های عجیب زیادی دارند و مردم این کشور همیشه راه‌های خلاقانه برای متمایز کردن خودروهای خود پیدا می‌کنند و یکی از مثال‌های بارز آن همین پورشه ۹۱۱ توربو نسل ۹۹۱ است که مشاهده می‌کنید. کارکنان شرکت پین وان کاستومز در ژاپن رنگ مشکی ویژه‌ای را برای ۹۱۱ در نظر گرفته‌اند و هدف آن‌ها از این کار معرفی تیره‌ترین پورشه دنیا بوده است.

با شنیدن این خبر شاید فکر کنید خودرویی که مشاهده می‌کنید از رنگ وانتابلک بکار رفته در بی ام و X6 چند سال پیش استفاده می‌کند اما این‌طور نیست. اگرچه وانتابلک مشکی‌ترین رنگ دنیاست اما پورشه ۹۱۱ موردبحث با رنگ مشکی موسو شرکت کویو اورینت ژاپن معرفی شده است. مشکی موسو رنگ آکریلیک آب پایه بوده و گفته می‌شود فقط ۰.۶ درصد از نور قابل‌مشاهده را منعکس می‌کند و بنابراین به اندازه وانتابلک تیره محسوب می‌شود. البته وانتابلک از تنها ۰.۰۳۵ درصد نور قابل‌مشاهده را منعکس می‌کند. بین دو رنگ موردبحث مشکی موسو قابلیت مشاهده و تمایز بیشتری در چشمان بینندگان دارد.

اگرچه درک می‌کنیم که سازندگان این پروژه به دنبال تمایز حداکثری بوده‌اند اما استفاده از چنین رنگی روی خودرویی همچون پورشه ۹۱۱ که ظاهر آن یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌هایش به شمار می‌رود اندکی سؤال‌برانگیز است. هرچند اگر واقعاً آن‌ها به دنبال جلب‌توجه بودند می‌توانستند رینگ‌ها، چراغ‌ها و پنجره‌ها را نیز مشکی بکنند اما تصور می‌کنیم این کار فوق‌العاده خطرناک می‌شد و از نظر تردد در معابر عمومی مشکلاتی داشت. نظر شما درباره این خودرو چیست؟ آیا تیره‌ترین ۹۱۱ دنیا را دوست دارید؟

منبع: پدال