ب‌ام‌و رودستر Z4 را برای مدل ۲۰۲۳ مورد به‌روزرسانی ظریفی قرار داده است. مهم‌ترین تغییر ظاهری این خودرو به‌روزرسانی جلوپنجره است. البته شکل و اندازهٔ این جلوپنجره بدون تغییر باقیمانده و طراحان صرفاً الگوی داخلی سه‌بعدی قبلی را با طرح لانه‌زنبوری جدیدی جایگزین کرده‌اند. علاوه بر این، ورودی‌های هوای طرفین سپر هم بازطراحی شده‌اند. در همین حال، لیست رنگ‌های بیرونی Z4 هم برای مدل ۲۰۲۳ بازنگری شده و حالا رنگ بنفش متالیک جدیدی به آن اضافه شده که برای اولین بار در نسل جدید سری ۲ کوپه نشان داده شد.

ب‌ام‌و همچنین برای مدل ۲۰۲۳، نسخهٔ چهار سیلندر sDrive30i را به‌صورت استاندارد با پکیج M Sport ارائه می‌کند درحالی‌که این پکیج که شامل سپرهای تهاجمی‌تر، رکاب‌های جانبی اسپرت‌تر و رینگ‌های ۱۸ اینچی می‌شود، قبلاً فقط برای مدل شش سیلندر M40i استاندارد بود و در نسخهٔ چهار سیلندر به‌صورت سفارشی ارائه می‌شد. علاوه بر این، حالا پکیج شادولاین که تمام تزئینات بیرونی را مشکی‌رنگ می‌کند هم استاندارد شده است. ارائهٔ رینگ‌های جدید ۱۹ اینچی سبک‌وزن مشکی‌رنگ هم تکمیل‌کنندهٔ به‌روزرسانی‌های بیرونی Z4 مدل ۲۰۲۳ هستند.

این رودستر آلمانی در داخل تغییری را تجربه نکرده و صرفاً در نسخهٔ sDrive30 شاهد مواردی هستیم که پکیج M Sport به همراه دارد و شامل غربیلک فرمان چرمی M، صندلی‌های اسپرت M و پدال‌های M می‌شود. Z4 در پیشرانه‌ها هم هیچ تغییری نداشته است و بنابراین، در سینهٔ sDrive30 همچنان همان موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور قرار دارد که خودرو را ظرف ۵.۲ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

نسخهٔ قوی‌تر M40i نیز به استفاده از پیشرانهٔ لیتری شش سیلندر توربو ادامه می‌دهد که ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این نسخه ظرف ۴.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نیروی هردو موتور همچنان از طریق یک گیربکس ۸ سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و درحالی‌که شایعات زیادی به ارائهٔ گیربکس دستی برای مدل M40i مشابه تویوتا GR سوپرا اشاره داشتند، حداقل در حال حاضر خبری از این گیربکس نیست.

قیمت پایهٔ ب‌ام‌و Z4 مدل ۲۰۲۳ در ایالات‌متحده در نسخهٔ sDrive30i از ۵۲,۸۰۰ دلار آغاز می‌شود که ۱,۳۰۰ دلار بیشتر از قبل است درحالی‌که قیمت نسخهٔ M40i تغییری نداشته و همچنان از ۶۵,۳۰۰ دلار شروع خواهد شد.

منبع:پدال