منهارت از پروژه تیونینگ خود برای بی‌ام‌و X4 M رونمایی کرد. شما همیشه می‌توانید روی منهارت به خاطر افزایش قدرت محصولات این خودروساز حساب کنید. حتی اگر محصول M این برند قدرت استاندارد ۵۱۰ اسب بخاری هم داشته باشد بازهم افرادی خواهند بود که به این ارقام راضی نخواهند شد. منهارت تصمیم گرفته قدرت پیشرانه S58 قدبلند اسپرت بی‌ام‌و را به حدی افزایش دهد که این خودرو در برابر X6 M کامپتیشن به هیچ عنوان تسلیم نشود!

بی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 M

با افزایش ۱۲۵ اسبی قدرت و ۱۳۵ نیوتون متری گشتاور، بی‌ام‌و X4 M کامپتیشن هم‌اکنون خروجی ۶۳۵ اسبی و گشتاور ۷۸۵ نیوتون متری دارد. منهارت اشاره‌ای به مشخصات عملکردی محصول خود نداشته اما قطعاً این خودرو سریع‌تر از نسخه استاندارد خواهد بود. البته مدل استوک اصلاً کند نیست و در عرض ۳.۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. در صورت استفاده از پکیج سفارشی M درایور، حداکثر سرعت X4 M به ۲۸۵ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

بی ام و X4 Mبی ام و X4 M

به گزارش پدال و به نقل از BMW بلاگ، منهارت همچنین سیستم اگزوز استاندارد X4 M را با نمونه‌ای از جنس فولاد ضدزنگ تعویض کرده است. این سیستم اگزوز دارای کنترل سوپاپ و چهار خروجی ۱۰۰ میلی‌متری با پوشش سرامیکی یا کربنی خواهد بود. همان‌طور که در تصاویر دیده می‌شود، خودروی موردبحث از ترمزهای استاندارد سود می‌برد اما منهارت پکیج سفارشی را نیز برای افزایش قدرت توقف X4 M ارائه می‌کند.

بی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 M

تغییرات رخ داده در سیستم تعلیق نیز باعث شده‌اند ارتفاع خودرو ۳۰ میلی‌متر به سطح زمین نزدیک‌تر شود. همچنین منهارت کیت بدنه هشت تکه‌ای را توسعه داده که از جنس فیبر کربن بوده و باعث می‌شود شاسی‌بلند بی‌ام‌و ظاهری گیراتر داشته باشد. نکته مثبت اینکه کیت موردبحث اغراق زیادی نداشته و روی طراحی اصلی X4 M تأثیر منفی نگذاشته است. نوشته‌ها و برچسب‌های روی بدنه نیز طراحی دهه ۸۰ میلادی را به نمایش می‌گذارند. در پروفایل جانبی خودرو نیز رینگ‌های مشکی چند پره با ابعاد ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب خودنمایی می‌کنند.

بی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 Mبی ام و X4 M

منبع:پدال