بی‌ام‌و X3M خودروی سریعی است و نسل فعلی آن در حالت استاندارد حداکثر قدرت ۵۰۳ اسب بخار را ارائه می‌کند. قدبلند بی‌ام‌و با این قدرت می‌تواند به حداکثر سرعت حدود ۲۵۷ کیلومتر در ساعت برسد؛ اما شاسی‌بلندی که در ویدئو مشاهده خواهید کرد نسخه استاندارد نیست و نه تنها محدودیت حداکثر سرعت آن حذف شده بلکه حدود ۱۵۰ اسب بخار قدرت بیشتری نیز دارد. نتیجه چنین افزایش قدرتی در اتوبان مشهود بوده و XM3 همانند یک موشک مشکی به پیش تاخته و احتمالاً باعث تعجب افراد زیادی می‌شود.

بی ام و X3M

ویدئوی AutoTopNL که در اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان فیلم‌برداری شده فقط حداکثر سرعت این شاسی‌بلند را به نمایش نمی‌گذارد بلکه چندین بار تخت گاز رفتن با X3M را نشان می‌دهد و این خودرو چه از نظر صدای تولیدی و چه از نظر شتاب گیری راننده را ناامید نمی‌کند. پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری خطی بی‌ام‌و از نظر صدا مشکلی ندارد و با وجود دو توربوشارژر و قدرتی ۶۶۰ اسب بخاری در زیر کاپوت این صدا بهتر هم شده است. هر چهار چرخ نیروی پیشرانه را دریافت می‌کنند و بنابراین زمانی که در سرعت‌های پایین پدال گاز تا انتها فشرده می‌شود شتاب گیری وحشیانه‌ای را شاهد هستیم.

کابین بی ام و X3M

در اوایل ویدئو این شاسی‌بلند کوچک در عرض ۱۰ ثانیه از سرعت ۹۰ به ۲۱۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد که کاملاً احساس‌برانگیز است. در نظر داشته باشید که وزن بالای یک شاسی‌بلند میانه خوبی با سرعت بالا نخواهد داشت و همین امر ارزش کار بی‌ام‌و X3M را بالاتر می‌برد. در ادامه نیز ۱۳ ثانیه زمان نیاز است تا سرعت خودرو از ۸۱ به ۲۲۶ کیلومتر در ساعت برسد. در این نقطه می‌توانیم تأثیر آیرودینامیک روی پرفورمنس را به خوبی مشاهده کنیم. در ویدئو گفته می شود این بی‌ام‌و X3M تیون شده حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را دارد و اگرچه  چنین چیزی را مشاهده نکردیم اما راننده به سرعت ۲۸۷ کیلومتر در ساعت رسید. شاید موضوع احساس‌برانگیزتر برای این شاسی‌بلند توانایی دستیابی به سرعت‌های بالاتر باشد. با اندکی تمرین و وجود ترافیک کمتر قطعاً X3M مشکلی در رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت نخواهد داشت. برای اطلاع بیشتر باید گفت نسل جدید بی‌ام‌و X3 در حال توسعه بوده و قبلاً نسخه‌های پیش‌تولیدی آن رؤیت شده‌اند اما نسل فعلی قطعاً پایانی بر نسخه M درون‌سوز خواهد بود و گفته می‌شود نسل بعدی X3M فقط با قوای محرکه برقی عرضه خواهد شد.

منبع:پدال