از زمانی که بی‌ام‌و اقدام به تولید وانت پیکاپ M3 E92 به عنوان شوخی اول آوریل در چند سال پیش کرد، طرفداران این خودروساز به دنبال یافتن پاسخ این سؤال بودند که در صورت تولید وانت پیکاپی واقعی از محصولات پرفورمنس این برند، ظاهر آن‌ها چگونه خواهد بود. وانت‌های پرفورمنس و پرقدرت سابقه طولانی‌ای دارند و در کشور استرالیا چندین نمونه از آن‌ها را می‌توان برشمرد. این خودروها در استرالیا با عبارت ute شناخته می‌شوند و محبوبیت زیادی دارند. این بی‌ام‌و M4 جدید وانت پیکاپ که مشاهده می‌کنید توسط دینمن ساخته شده تا قطعات فیبر کربنی خود را به نمایش بگذارد.

بی ام و M4 وانت

خودروی موردبحث بر اساس بی‌ام‌و M4 کامپتیشن شکل گرفته و بنابراین به پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو S58 با قدرت ۵۰۳ اسب بخار مجهز شده است. وانت جدید بی‌ام‌و همچنین از گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند. بجای صندلی‌های عقب و فضای بار نیز شاهد محفظه حمل وسایل هستیم هرچند به نظر می‌رسد این وانت با توجه به قوای محرکه پرقدرت خود هیچ مشکلی در حمل وسایل و بارهای نسبتاً سنگین با سرعت‌های بالا نخواهد داشت.

نمای عقب بی ام و M4 وانت

دینمن در ویدئوی منتشر شده نگاهی به وانت بی‌ام‌و M4 جدید می‌اندازد. کل پروژه فقط ۶ هفته طول کشیده و اگرچه هنوز به‌صورت کامل به اتمام نرسیده اما در کل محصولی ارزشمند به نظر می‌رسد. این خودرو هم‌اکنون قابل راندن است هرچند برخی قطعات آن جای کار دارند. چنین پروژه‌ای همچنین می‌تواند کاربردهای وانت‌های پرفورمنس را نشان دهد چراکه ترکیبی از فضای بار یک وانت با پرفورمنس یک خودروی اسپرت هستند. امیدواریم در آینده رونمایی وانت‌های اسپرت و پرقدرت دیگری را نیز توسط دینمن شاهد باشیم.

نمای جلوی بی ام و M4 وانت

منبع:پدال