اوایل سال جاری میلادی بود که دالر آلمان اولین اطلاعات از بی‌ام‌و M240i تیون شده خود را منتشر کرد. این تیونر هم‌اکنون با برنامه جامع‌تری برای این خودروی آلمانی بازگشته و اگرچه سری ۲ کوپه M پرفورمنس همچنان پیشرانه B58 خود را حفظ کرده اما این نیروگاه ۶ سیلندر خطی توربو در حال حاضر قدرت ۴۵۵ اسب بخاری تولید می‌کند. قدرت M240i دالر تقریباً به اندازه M2 G87 است که طی چند روز آینده معرفی خواهد شد.

بی ام و M240i

این پیشرانه ۳ لیتری از کیت تیونینگ مرحله ۲ دالر استفاده می‌کند و حداکثر گشتاورش به ۶۴۰ نیوتون متر می‌رسد. برای انعکاس هرچه بهتر قدرت بیشتر، سرعت شمار دیجیتالی این خودرو را می‌توان تنظیم کرد تا رقم نهایی ۳۳۰ کیلومتر در ساعت را نیز نشان دهد. از دیگر بهبودهای بی‌ام‌و M240i دالر می‌توان به سیستم ورود اونچوری و اگزوز جدید از جنس فولاد ضدزنگ اشاره کرد. خروجی‌های اگزوز ۱۰۰ میلی‌متری نیز یکی دیگر از نشانه‌های تیونینگ این خودرو توسط دالر هستند. صدای پیشرانه را نیز می‌توان با فشار یک دکمه تغییر داد زیرا اگزوز از سیستم کنترل سوپاپ هم‌ سود می‌برد.

بی ام و M240iبی ام و M240iبی ام و M240i

تغییرات بیشتری در بی‌ام‌و M240i دالر اعمال شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم تعلیق سفارشی با ۳۵ میلی‌متر ارتفاع کمتر نسبت به مدل استاندارد اشاره داشت. این شرکت آلمانی همچنین رینگ‌های فورج کاری شده جدید با ابعاد ۲۰ اینچی را در نظر گرفته است. این رینگ‌ها را می‌توان با هر رنگ دلخواه سفارش داد. تکمیل کننده تغییرات ظاهری بی‌ام‌و نیز اسپویلر لبه‌ای جلو خواهد بود.

بی ام و M240i

به گزارش پدال و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، در داخل کابین خبری از تغییرات گسترده نخواهد بود هرچند پشت آمپرهای به‌روز شده و کنسول مرکزی با تریم فیبر کربن و کف‌پوش‌های کامپتیشن لاین جزو موارد جدید هستند. بی‌ام‌و M240i به‌صورت دیفرانسیل عقب نیز تولید می‌شود. این خودرو قبلاً فقط به‌صورت چهار چرخ محرک تولید می‌شد. نسخه دیفرانسیل عقب این کوپه آلمانی ۵۵ کیلوگرم سبک‌تر بوده هرچند در بحث صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت چهار دهم ثانیه کندتر از برادر چهار چرخ محرک است و زمان ۴.۳ ثانیه را ثبت می‌کند.

بی ام و M240i

منبع:پدال