ب‌ام‌و خانوادهٔ نسل جدید سدان پرچم‌دار سری ۷ را برای بازار اروپا و برخی بازارهای خاص در دیگر مناطق جهان با افزودن دو نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی جدید و به‌روزرسانی یکی از موتورهای دیزلی قبلی گسترده داده است. دراین‌بین، نسخه‌های پلاگین‌هیبریدی جدید بیشتر قابل‌توجه هستند. نسخهٔ اول که با نام ۷۵۰e xDrive ارائه می‌شود، به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر توربو به همراه یک موتور الکتریکی مجهز است.

این سیستم مجموعاً ۴۹۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و خودرو را ظرف ۴.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند. دومین نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی هم که M760e xDrive نام دارد نیز از همان قوای محرکهٔ نسخهٔ قبلی استفاده می‌کند اما ۵۷۱ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد و می‌تواند ظرف ۴.۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد.

هردو نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی مذکور از یک پکیج باطری لیتیوم یونی ۱۸.۷ کیلووات ساعتی استفاده می‌کنند که در کف خودرو نصب شده‌اند. این باطری برای مدل ۷۵۰e xDrive بردی بین ۷۸ تا ۸۷ کیلومتر را فراهم می‌کند که این ارقام در مدل M760e xDrive بین ۷۷ تا ۸۵ کیلومتر خواهد بود. موتور الکتریکی این مدل‌ها در گیربکس ادغام شده است که باعث می‌شود موتور الکتریکی بتواند گشتاور خود را به‌تنهایی یا در کنار پیشرانهٔ بنزینی ارائه کند. به گفتهٔ ب‌ام‌و این کار معمولاً فقط با استفاده از موتور الکتریکی سنگین‌تر و بزرگ‌تر امکان‌پذیر است.

ب‌ام‌و همچنین نسخهٔ دیزلی ۷۴۰d xDrive را هم بروز کرده است. پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر توربودیزل این نسخه حالا به پیستون‌های فولادی جدیدی مجهز شده و فرایند جاروی روغن توسط رینگ پیستون‌ها نیز بهبود پیدا کرده است. علاوه بر این، پیشرانه به سیستم تزریق سوخت کامن ریل جدید با انژکتورهای شیر برقی مجهز شده که سوخت را با فشار حداکثر ۲۵۰۰ بار تزریق می‌کند.

این پیشرانهٔ دیزلی بروز شده در کنار سیستم هیبریدی خفیف ۴۸ ولتی با یک موتور الکتریکی که در گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک نصب شده کار می‌کند و ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۶۷۰ نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می‌دهد. سری ۷ با این موتور ظرف ۵.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. پذیرش سفارشان خرید این مدل‌های جدید از ۱۲ اکتبر در آلمان با قیمت ۱۱۴,۳۰۰ یورو برای ۷۴۰d xDrive آغاز می‌شود درحالی‌که نسخه‌های پلاگین‌هیبریدی ۷۵۰e xDrive و M760e xDrive به ترتیب ۱۲۳,۵۰۰ و ۱۴۴,۰۰۰ یورو قیمت دارند.

منبع:پدال