بی‌ام‌و در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ یک دستگاه X6 با پوشش وانتابلک VBx2 را به نمایش گذاشت. این رنگ بیش از ۹۹ درصد نور مرئی را جذب می‌کند تا سیاه‌ترین رنگ دنیا باشد. در نمایشگاه CES 2022 نیز یک دستگاه iX با تکنولوژی E Ink به نمایش درآمد که از میلیون‌ها میکرو کپسول با ضخامتی در اندازه موی انسان استفاده می‌کرد. این کپسول‌ها با رنگریزه های سفید دارای بار منفی و رنگریزه های سیاه دارای بار مثبت پر شده بودند تا مالک بتواند رنگ بدنه این شاسی‌بلند برقی را تغییر دهد.

آی ویژن دیآی ویژن دیآی ویژن دیآی ویژن دی

بی‌ام‌و برای نمایشگاه CES 2023 تکنولوژی E Ink را تکامل بخشیده است. این تکنولوژی پیشرفته‌تر که روی بی‌ام‌و آی ویژن دی به نمایش درآمده رنگ‌های واقعی تا حداکثر ۳۲ رنگ را به نمایش می‌گذارد. دیگر خبری از تغییر رنگ سیاه‌وسفید نیست و می‌توان تغییر رنگ کامل پانل‌های بدنه را انجام داد. این برند لوکس آلمانی حداکثر ۲۴۰ سگمنت را روی تمامی پانل‌های بدنه این خودروی مفهومی بکار برده است.

آی ویژن دیآی ویژن دی

البته تنها بدنه نیست که می‌تواند رنگ خود را تغییر دهد زیرا رینگ‌ها نیز می‌توانند با تکنولوژی E Ink همراه شوند و ظاهر عجیب‌تری را برای آی ویژن دی به ارمغان بیاورند. بی‌ام‌و می‌گوید میزان تنوع الگوهای رنگی قابل انتخاب برای بدنه این خودرو تقریباً بی‌نهایت بوده و رسیدن به طرح جدید چند ثانیه طول می‌کشد. همان‌طور که در رندرهای رسمی منتشر شده می‌بینیم، باواریایی ها این تکنولوژی را به خوبی نمایش داده‌اند. بی‌ام‌و هیچ‌چیزی درباره جنبه‌های احتمالی استفاده از تکنولوژی تغییر رنگ روی محصولات تولیدی‌اش نگفته است. این برند یکی از وسیع‌ترین آپشن های رنگ بدنه را در صنعت خودرو داراست و از کاتالوگ سفارشی Individual نیز برای طیف متنوع خودروهای خود استفاده می‌کند. مشتریان حتی می‌توانند آپشن بدنه دو رنگ مشابه رولزرویس را برای نسل جدید سری ۷ پرچم‌دار انتخاب نمایند.

منبع:پدال