سری مسابقات «پورشه موبیل ۱ سوپرکاپ» برای ۳۰ سال حامی رویدادهای فرمول ۱ بوده است. این مسابقات که تمام شرکت‌کنندگان آن از خودروهای پورشه استفاده می‌کنند، حال به سی‌امین سالگرد خود رسیده است و پورشه نیز تصمیم گرفته است که این رویداد خجسته را گرامی بدارد؛ بنابراین مدیران ارشد به سازندگان بخش جدید خودروهای ویژه و درخواستی پورشه، «Sonderwunch»، دستور داده‌اند تا یک دستگاه پورشه ۹۱۱GT3 خاص را بسازند.


نتیجه کار مهندسان نیز نسخه جاده‌ای خودروی مسابقه‌دهنده مسابقات سوپرکاپ پورشه، پورشه ۹۱۱GT3 سوپرکاپ، است. «الکساندر فابیگ»، معاون ارشد اشخاص و خودروهای کلاسیک پورشه، می‌گوید:

هر پروژه بخش Sonderwunch یک محصول بسیار خاص به شمار می‌رود. نه فقط برای مشتریانمان بلکه برای خود ما. هر پروژه به معنای یک چالش جدید و تازه است و ما هربار چیزهای جدیدی یاد می‌‌گیریم. همین مورد درباره ۹۱۱GT3 و ۳۰ سال مسابقات سوپرکاپ پورشه نیز صدق می‌کند.

ساخت این خودرو چندین هفته به درازا انجامیده است. مهندسان برای ساخت نهایی آن مجبور شدند تمام اجزای خودرو را از هم جدا کرده و دوباره روی‌هم سوار کنند؛ سپس طرح خاص بدنه را رویش سوار کرده‌اند. این خودروی خاص به‌جای آنکه مانند خودروهای مسابقه‌ای از برچسب استفاده کند، با ۸ رنگ متفاوت و با طرحی نو و منحصربه‌فرد رنگ شده است؛ رنگ‌های این طرح شامل نقره‌ای متالیک، خاکستری آگاته متالیک، مشکی بسیار براق، خاکستری شهابی متالیک، خاکستری پارلمانی متالیک، خاکستری آتشفشانی متالیک، گریگیوگرانیتو متالیک و سیاه الماسی متالیک می‌شود. پورشه برای گرامی‌داشت قهرمانان خود نیز، نام ۲۹ راننده برتر را نیز به رنگ طلایی روی بدنه حکاکی کرده است.


پورشه می‌گوید که اعمال طرح شبکه‌ای پیکسلی چندرنگ در سراسر بدنه خود به‌همراه خمش‌های پیچیده و زوایای دشوار آن، سخت‌ترین بخش ساخت این خودروی خاص بوده است. طراحی آن نیز از خودروهای VIP که افراد معروف را در رویدادهای خاص جابه‌جا می‌کنند الهام گرفته است. درکنار بخش‌های پیکسلی، شاهد نقش بستن عدد ۳۰ روی درها، کاپوت و نگهدارنده سر و صندلی‌ها هستیم که به رنگ مشکی خاص تزیین شده‌اند. البته طرح پیکسلی درون خودرو نیز ادامه دارد و می‌توان روی لبه‌های در آن را مشاهده کرد.


این مدل نخست در مسابقات سوپرکاپ پورشه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و سپس وارد موزه پورشه خواهد شد. پس آن نیز به نمایشگاه «Citylife» شهر میلان خواهد رفت تا درکنار خودروی اصلی مسابقات سوپرکاپ پورشه خودنمایی کند. «اولیور شوآب»، مدیر پروژه سوپرکاپ پورشه موبیل ۱، می‌گوید:


کارکردن با مهندسان بخش خودروهای خاص پورشه در این کارخانه تجربه عالی بود و این ۹۱۱GT3 که نشان‌دهنده ۳۰ سال مسابقات سوپرکاپ پورشه است، روش مناسبی برای گرامیداشت این رویدادها محسوب می‌شود. ما تولد این رویداد را تبریک می‌‌گوییم و به برگزاری این مسابقات در مشهورترین پیست‌های جهان در سال‌های آینده چشم داریم.


منبع:پدال