خودروهای غیرآلمانی کمی هستند که بتوانند مانند مدل‌های اسپرت آئودی و به‌ویژه آئودی‌های RS، دل طرفداران اتومبیل را به تپش بیاندازند. نکته جالب‌توجه در خط تولید مدل‌های آئودی، فقدان یک نسخه RS از سدان بزرگ A8/ S8 است که البته با توجه به هدف این خودروساز از تولید آن، کاری منطقی به نظر می‌رسد.

اما این محدودیت‌ها و استراتژی شرکت‌ها، طراحان را متوقف نکرده است؛ یک طراح با نام مستعار «Hycade» در حساب اینستاگرامی خود تصاویری را از یک دستگاه آئودی RS8 منتشر کرده است. این طراح برای طراحی چنین مدلی به بهبود بخش‌های گوناگون این خودرو پرداخته است تا نهایتا آن را به سطحی برساند که بتواند از نظر ظاهری با خودروی سدان اسپرتی چون مرسدس AMG GT63 برابری کند.

از مولفه‌های چشم‌گیر این خودروی خیالی می‌توان به ورودی‌های جدید و بزرگ‌شده هوا در جلو، جلوپنجره مشابه RS6، طاق‌های پهن چرخ‌ها و گرافیک جدید سپرها اشاره کرد که به اسپرت‌تر شدن RS8 کمک فراوانی کرده است. پهن‌تر شدن طاق‌های چرخ به این طراح فرصت جایگذاری خروجی هوا در بخش‌های انتهای این طاق‌ها در جلو و عقب خودرو را داده است.

شاید این خروجی‌های جدید به جذاب‌تر کردن ظاهر این خودرو کمک کرده باشند اما از آنجا ورودی برای آن‌ها درنظر گرفته نشده است، یک ویژگی بیهوده و صرفا تجملاتی به شمار می‌روند. از آنجا که مشخصا این طراح به حفظ ظواهر علاقه زیادی دارد، ارتفاع خودرو را کاهش داده و رینگ‌های اصلی A8 را نیز با نمونه‌های نقره‌ای با گرافیک اسپرت تعویض کرده است.

از دیگر بخش‌های تغییریافته در این خودرو می‌توان به سپر جدید عقب، نوار نقره‌ای نام‌آشنای آئودی برای مدل‌هاس اسپرت و اسپویلر کوچک روی در صندوق عقب اشاره کرد. ظاهرا طرح چراغ‌ها نیز کمی بهبود پیدا کرده است.

نمونه واقعی آئودی S8

نسخه کنونی آئودی S8 هم‌اکنون به یک موتور ۴ لیتری تویین توربوشارژ V8 مجهز شده است که می‌تواند ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۵۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. با وجود اینکه این شرکت هرگز نسخه اسپرت سدان لوکس خود را روانه بازار نخواهد کرد اما روند برقی‌شدن مدل‌های آئودی احتمالا باعث افزایش عملکرد آن خواهد شد. ممکن است آئودی نمونه برقی S8 را تاحدی قدرتمند بسازد که با مرسدس AMG GT 63 S E پرفورمنس برابری کند.

منبع:پدال