هرچند آئودی RS6 و RS7 خودروهای بسیار قدرتمندی هستند اما در برابر رقبای اصلی خود یعنی ب‌ام‌و M5 کامپتیشن و مرسدس AMG GT63 S حرف چندانی برای گفتن ندارند. به همین دلیل، حالا آئودی نسخهٔ پرفورمنس جدیدی را برای این دو مدل معرفی کرده است. در این نسخه، پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو به توربوشارژرهای بزرگ‌تر با بوست بیشتر مجهز شده و حالا ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که ۳۰ اسب بخار و ۵۰ نیوتن متر از نسخهٔ معمولی بیشتر است.

به لطف این نیروی بیشتر، RS6 و RS7 پرفورمنس ظرف ۳.۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسند که ۰.۲ ثانیه از قبل سریع‌تر است. هردو خودرو به پکیج RS داینامیک مجهز هستند که فرمان گیری چرخ‌های عقب و دیفرانسیل کواترو اسپرت عقب را شامل می‌شود و حداکثر سرعت را به ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت افزایش می‌دهد؛ اما کسانی که از این هم بیشتر می‌خواهند می‌توانند پکیج RS داینامیک پلاس را سفارش دهند که ترمزهای کربن سرامیکی با ۳۴ کیلوگرم وزن کمتر نسبت به نمونه‌های فولادی و حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت را به همراه دارد.

در این نسخهٔ پرفورمنس، مقداری از عایق‌های صدا حذف شده‌اند و حالا رانندگان بهتر می‌توانند صدای موتور V8 را بشنوند. این کار همچنین ۸ کیلوگرم از وزن خودروها کاسته و حالا وزن RS7 به ۲۰۶۵ کیلوگرم و RS6 به ۲۰۹۰ کیلوگرم رسیده است. تجهیز به دیفرانسیل مرکزی قفل شونده جدید، افزایش دقت فرمان و افزایش سرعت تعویض دنده‌های گیربکس هشت سرعته اتوماتیک هم از دیگر ارتقاءهای نسخهٔ پرفورمنس در این دو ماشین هستند.

در بیرون، RS6 و RS7 پرفورمنس روی رینگ‌های آلومینیومی ۲۱ اینچی با طراحی ستاره سه پر قرار گرفته‌اند درحالی‌که رینگ‌های بزرگ‌تر ۲۲ اینچی در رنگ‌های مختلفی از مشکی مات تا طلایی مات هم قابل سفارش هستند. طراحی این رینگ‌ها از موتوراسپرت الهام گرفته و به خنک کردن ترمزها کمک می‌کند. همچنین هرکدام از این رینگ‌های ۲۲ اینچی حدود ۵ کیلوگرم از نمونه‌های استاندارد سبک‌تر هستند. علاوه بر این، رینگ‌های ۲۲ اینچی با لاستیک‌های جدید کانتیننتال اسپرت کانتکت ۷ پوشیده می‌شوند که به گفتهٔ آئودی، چسبندگی بیشتر روی جاده‌‌های خیس و خشک، هندلینگ بهتر و مسافت توقف کوتاه‌تری را فراهم می‌کنند.

آئودی برای این نسخهٔ پرفورمنس رنگ‌های بیرونی جدیدی شامل آبی مات و نقره‌ای مات را ارائه می‌کند که با تریم بیرونی خاکستری مات همراه است اما یک پکیج کربنی مات هم قابل سفارش خواهد بود. در داخل خودروها شاهد تریم‌های سنتی قرمز و خاکستری هستیم اما حالا یک‌ تریم آبی هم قابل سفارش خواهد بود که دوخت آبی‌رنگ روی غربیلک فرمان آلکانترا، کف‌پوش‌ها، کنسول میانی و صندلی‌های چرمی والکنا و همین‌طور کمربندهای ایمنی آبی را به همراه دارد. آئودی RS6 و RS7 پرفورمنس حدود یک هفتهٔ دیگر با قیمت پایهٔ ۱۳۵ هزار یورو در آلمان عرضه می‌شوند.

منبع:پدال